Sunday, June 23, 2013

Eurobulb kevadsibulad - ühistellimus

Tellimus sulgub 30. juunil kell 24:00  
Vaata oma tellimus üle tabelist
Sibulate soovitavaks saabumisajaks saab märgitud septembri esimene nädal.

Samal ajal on juba alustanud ka Aiamaailm oma sibulatellimiste üles panekut. Võrdlesin pakkumisi. Aiamaailm on sel aastal panustanud ilusatele värvilistele piltidele, väiksematele pakkidele ja ka huvitavatele sortidele. Kõige kallimaid siiski ei paku. Võite ka Aiamaailma soovid siia panna, kuigi nemad veel täiendavad oma pakkumisi.

Ühe sibula hind on enamasti Eurobulbis odavam, mõned isegi pea kahekordselt. Siiski on ka üksikuid vastupidiseid näiteid (mõned suureõielised nartsissid jm.). 
Niipea, kui tekib pakkide jagamisesoove, hakkan koostama tabelit ja lingin selle siia. 

VÄIKE VALIK,MIDA PAKUB EUROBULB
Piltidega see veebipood ei peibuta, kuid pakkumiste hulgas on mõndagi huvitavat. Iga pealkiri on link, mille kaudu pääsed täisvalikusse.

PISIKESED JA VARIA:
Mina tahaksin ka siit mõned alpikannid kuid võiksin vabalt ka jagada pakki. Teine , mida ma võtaksin paar-mugulat kui jagajaid oleks on lõokannus "G.P.Baker".
Eelmisel aastal Aavikust tellitud bulbocodiumid (endise nimega merendera) õitsesid kevadel kenasti, ka Eurobulb pakub neid sibulaid. Linnupiimasõpradele on ka odavamaid ahvatlusi kui allpool näha olev Ornithogalum reverchonii. Eriti rikkalik on kobarhüatsintide  ja sillade valik, näha panin kalleima hübriidi. Püvililledest meeldiks mulle pärsia püvilill "Ivory bells", kuid pean kalliks, sest ühekaupa  ta aias efekti ei anna. Mõlemas veebipoes on mitmeid koerahambaid, sealhulgas populaarne "Pagoda" eriti hea hinnaga.Anemone Blanda - saadaval ka eraldi nii sinised,  valged kui  roosad. Kellele kevad jääb lühikeseks, võib suve hakul silma rõõmustada  "peaaegu hüatsintidega" (Hyacinthoides) või pikavarreliste "suviste märtsikestega" (Leucojum Aestivum).Hinnad odavamad Aiamaailmast ligi kaks korda - muidugi kui soovid tervet kümnelist pakki või leiad kompanjoni. Musta ihalejad võiksid küll kampa lüüa. 


Eurobulbist tasub vaadata eriti väikeseõielisi, need on seal pisut odavamad kui Aiamaailmas ning alla 10-sed grupid kipuvadki niruks jääma. Väikestest on ka hästi rikkalik valik, muuhulgas eelmise aasta tellimuse populaarseim väikenartsiss "Hawera". Leidub ka fännidele mõeldud haruldasemaid. Suureõielisi erilisi  võid kolmekaupa tellida Aiamaailmast, sealses valikus on neid rohkem ja hinnad on ka OK.


TULBID
Saadaval on päris hea väiketulpide valik ning neidki pisikesi võiks pigem rohkem olla koos - või olgu siis pool pakki. Minu lemmik looduslik on valge "Polychroma". Muidugi ei puudu ka kallid liigid. Hinnad jälleEurobulbil tüki paremad.

Suurematest tulpidest võiksid silma jääda .. no siin on küll raske midagi pakkuda, panen taas tumedate pildidLAUGUD
Nad on ilusad aga nad külvavad end aeda laiali. Eestis on juba mõnda aega üsna suur valik laukusid pakkumisel olnud. Aiamaailmas on mõni lauk odavam, kuid kolmkantlaugu saad Eurobulbist.

11 comments:

 1. Lõokannuse tellimises oleksin ka paari sibulaga käpp. Muidu vist jäävad sibullilled sel aastal vahele. Inglaste valik tuleb juuli alguses, ma loodan.

  ReplyDelete
 2. MA ühinen tänavu ka tellimusega. Mõtlen vaid veel paar päeva

  ReplyDelete
 3. Product Number Price p/it. Price total

  Fritillaria meleagris Alba
  per 10 bulb(s): € 4,20 € 4,20

  Camassia leichtlinii Alba
  per 10 bulb(s): € 5,50 € 5,50

  Chionodoxa luciliae Alba
  per 10 bulb(s): € 1,55 € 1,55

  Scilla siberica Alba 8/+
  per 10 bulb(s): € 2,00 € 2,00

  Tulip Verona
  per 10 bulb(s): € 2,50 € 2,50

  Tulip Exotic Emperor ®
  per 10 bulb(s): € 3,30 € 3,30

  Tulip Maureen Double ®
  per 10 bulb(s): € 5,50 € 5,50

  Tulip Evergreen ®
  per 10 bulb(s): € 6,00 € 6,00

  ReplyDelete
 4. Bellevalia Pycnantha Green Pearl 5.50 ka!!!!!

  ReplyDelete
 5. Kui tohiks ka ühineda, siis ma paluks 2 paki (a'10 sibulat) Tulip Albion Star - 2,5€ (kokku 5€), ja Tulipa Polychroma on samuti mul puudu, nii et veel 2,9€ juurde.
  Kuna siin ühtegi meilaadressi ei leidnud, siis minu oma on mu blogis täitsa olemas.
  Meeli

  ReplyDelete
  Replies
  1. pohlavars@gmail.com
   Jah, muidugi võib ühineda. Tellimus toimub, kui koguneb vähemalt 100 EUR eest soovijaid.

   Delete
 6. Sirje soovib tellida 6-8 pakki tulpe.Vilve tellib ühe paki alpikannisibulaid ja võib-olla veel midagi.

  ReplyDelete
 7. Kuna rohtlaliiliad on end minu aias siiani heast küljest näidanud, siis minu tagasihoidlik tellimus eurobulbist oleks järgmine:
  1. Eremurus Cleopatra 1.75€ 2tk
  2. Eremurus himalaicus 6.50€ 1tk
  3. Eremurus robustus 6.50€ 1tk
  4. Iris ‘Sheila Ann Germaney’ 3.25€ 1pk
  5. Scilla bifolia Rosea 1.90€ 1pk
  6. Allium unifolium 1.10€ 1pk

  Ja Aiamaailmast, kui leidub kaastellijaid sarnastele artiklitele, siis selline:
  1. Danfordi võrkiiris, 17.50€, kuni 0,5 pk
  2. Nartsiss Jetfire 13.98€ 100 sibulat 1pk või 20.16€ 150 sibulat 0,5 pk

  ReplyDelete
 8. Oh vabandust, ma aiamaailma osas ei märganud, et neid artikleid praegu tellida ei saagi. Aiamaailmast sel juhul tellida ei soovi, kuijust neil midagi juurde ei tule.

  ReplyDelete
 9. Tere,

  Annaksin ka hea meelega oma panuse, et tellimus ikka toimuks. Kui kampa võetakse siis ma sooviksin 1 pakki järgmistest taimedest:
  Tulipa acuminata
  Tulipa clusiana Peppermint Stick
  Nectaroscordum siculum

  Triin

  meiliaadress: yksneljandik@hotmail.com

  ReplyDelete