Saturday, June 30, 2012

Kõrged ja sirged

Selle suve üllataja on Beesi priimula. Õitsemine oli oodatud, kuid üllatus seisnes selles, et ta on üle ootuste ilus. Põhimõtteliselt ma muidugi teadsin, mida ostsin, kuid ei poepildid ega esimesed ettejuhtuvad fotod internetist ei olnud eriti ahvatlevad. Uudishimu ost, et kuidas need korrusõied püsti püsivad. Esimese õiekorruse avanemise faasis jõudis taim ka blogilehele. Nüüd aga on ehitustöö jõudnud kolmandale korruseni  umbes 50 sentimeetri kõrgusel. Vihmavalingud teda räsida pole suutnud, püüab sissesõidutee ääres möödujate pilkusid. Kirjanduse andmetel niiskuselemb ja kasvukohana eelistavat  poolvarju või varju.
Beesi priimula (Primula beesiana)

Näitan ka üldvaadet.
Kõrge ja sirge,
õrn ja tugev,
rõõmsalt roosa lill

Igaühele oma südamerohi!See uhke puhmas külvas end täiesti iseseisvalt  õigesse kohta. Eelmisel aastal õnnestus märgata ja ellu jätta.

Sõrmkübaralill (Digitalis purpurea)


Aianurga värvijad;


Eelmise,suve lill, Korea kullerkupp. Sel aastal pisut varem.

3 comments:

  1. See priimula on küll imeline. Katsun meelde jätta.

    ReplyDelete
  2. On tõesti imeline. Nii tema kui Viali armastavad tegelikult elada varjus veekogude kallastel, mitte päris jalgupidi vees, aga veel selle niiskemal osal. Kui sellist võimalust pole, on neid niiskuse säilitamiseks vaja turbaga multsida, tänavu neil tänu vihmadele, lihtsalt veab.

    ReplyDelete
  3. Tõesti imelised elanikud Su aias!

    ReplyDelete