Eelmise aasta kevadel soetatud kaeralille sibulatest taimed kasvatasid vaid viletsaid lehti. Poolnaljapärast torkasin sügisel taimekontsud mullaga ämbrisse ja viisin keldrisse. See on meil liiga soe ja taimetalvituseks üldiselt ei sobi. Monbreetziad siiski ärkasid kevadel ellu ja hakkasid lõpuks õitsemagi. Vaatsulle siis.
Trompetliiliaid vihm eriti ei häiri, nende "torud " vaatavad rohkem allapoole. Ülal "African Queen",
vasakul "Golden Spendor". Õied on üsna sarnased, kuid "Golden "Splendor" on vähemalt esimesel aia-aastal madalam, keeras õieservad pisut tugevamini üles ning tundub värvilt kuidagi kollasem võib-olla kollaste tolmukate tõttu.
Orientaalide õied olid eile veel väga kenad, täna aga õietolmukollase lisandiga Ülal "Sorbonne", vasakul tundmatu valge. Viimasel on loomulikult ka kollased kiired õite keskel.
Suvelillede selleaastane eksperiment oli üheaastane tokkroos "Quinni mix". Ongi tõesti madal, umbes vööni ja hakkas ka õitsema. Tükk aega ei olnud õitsemist üldse näha, sest alumised õied olid lopsakate lehtede vahel täiesti peidus. Nüüd on õitsemisjärg kõrgemale jõudnud ja eemaltki võib juba värvi märgata. Vihmade tõttu on aga lehed hakanud inetuks muutuma.
Minu meelest väga lahe, et on selline invasiivne, ma nii tüdinud igasugu kribalatest, mida mitu aastat vaja sussutada, enne kui asja hakkab saama ja õiget nägu näitama ...
ReplyDeletehuvitava lehekujuga see madal tokkroos
Kahjuks lumeroosipoegadelt veel järgmisel aastal eriti õisi oodata ei maksa. Sulle vist sai üks 2-talvine, enamik on ühe talve talvitunud pojad. Mina ostsin 4 aastat tagasi värskelt põõsa tükeldamise teel saadud istiku. See hakkas kohe õitsema ja ei näidanud mingeid põdemise märke. Ikkagi liik, mitte õrn sort. Kaks poega on ta kõrval veel aasta vanemad ja ühel oli kevadel õis peal, teisel veel mitte. See koolikriidi nipp peaks päris hea olema minu mullas, muidu ma lupja olen poetanud küll aeg-ajalt.
Delete